Nowość ! Trichoderma 3R

Rozkład Resztek Roślinnych

TRICHODERMA 3R

NOWOŚĆ! Preparat do rozkładu resztek pożniwnych.

Bazując na opracowanych przez naturę rozwiązaniach w zakresie rozkładu resztek roślinnych przygotowaliśmy płynny biopreparat TRICHODERMA 3R zawierający wyspecjalizowane w rozkładzie materii organicznej grzyby. Ich współdziałanie pozwala efektywnie podnieść żyzność gleby redukując resztki pożniwne i rozkładając je do formy dostępnej dla roślin w wyniku działań pożytecznych bakterii glebowych.

Co zawiera biopreparat?

Receptura biopreparatu TRICHODERMA 3R stanowi najlepsze rozwiązanie dla aktualnych problemów z rozkładem resztek pożniwnych. Jest to preparat posiadający Świadectwo kwalifikacji do stosowanie w rolnictwie ekologicznym IUNG SE/46/2021, a zastosowana grzybnia posiada certyfikat rolnictwa ekologicznego PL EKO-05.

Skład

Preparat zawiera żywą grzybnię:
Trichoderma spp. ≥ 2-3 x 109 jtk/ml
Aspergillus spp. ≥ 5-6 x 108 jtk/ml
Pleurotus spp. ≥ 4 x 108 jtk/ml
Lentinula spp. ≥ 2-3 x 108 jtk/ml

Dawkowanie

Maksymalna/zalecana dawka jednorazowego zastosowania:

– 500 ml preparatu na 1 ha uprawy

Charakterystyka produktu

Po zbiorze rośliny uprawnej w glebie pozostają korzenie i resztki pożniwne. Ilość N, P, K, Mg, i S pozostająca w nierozłożonej materii organicznej waha się od kilku do kilkudziesięciu kilogramów na 1 ha, w zależności od uprzednio uprawianej rośliny. Bogatym źródłem makro- i mikroelementów są resztki pożniwne roślin bobowatych. Preparat może być stosowany na resztki pożniwne w uprawach polowych wszystkich roślin i na wszystkich glebach, jak również celem przyspieszenia rozkładu i naturalnych procesów na obornik lub kompost.

Działanie preparatu TRICHODERMA 3R
    •  Współdziałanie grzybów zawartych w biopreparacie pozwala efektywnie podnieść żyzność gleby redukując resztki pożniwne, bogate w węgiel, a ubogie w azot.
    • Podnosi efektywność́ mineralizacji, a co za tym idzie – zawartość próchnicy
    • Rozwiązuje problem zalegających na polu, uciążliwych resztek m.in. kukurydzy, słonecznika
    • Ogranicza występowanie i namnażanie grzybów patogenicznych
Działanie zawartych mikroorganizmów:

grzyby z tego rodzaju produkują ogromne ilości enzymów celulolitycznych- rozkładających celulozę. Dodatkowo wpływają korzystnie na inne pożyteczne mikroorganizmy glebowe ograniczając występowanie patogenów. Wiosną grzyby te, poprzez produkowane substancje, wpływają korzystnie na rozwój strefy korzeniowej roślin uprawnych oraz ich odporność.

to także grzyb, który poprzez produkowane enzymy szybko rozkłada resztki roślinne. W naturze szybko kolonizuje materię organiczną doprowadzając do jej mineralizacji i uruchomienia nieczynnych form potasu i fosforu. Grzyby tego rodzaju cechuje produkcja hemicelulaz i α-amylaz, które również uczestniczą w rozkładzie resztek roślinnych zwłaszcza roślin bobowatych.

to jadalne grzyby uprawne, które z powodzeniem wykorzystuje się w przemysłowym rozkładzie resztek pożniwnych, głównie słomy w celu wytworzenia jadalnych owocników – smacznych boczniaków. Cechuje je produkcja dużych ilości enzymów rozkładających celulozę oraz ligniny. Grzyby te także powodują rozkład niekorzystnych substancji chemicznych jak pestycydy, które w ostatnich latach stanowią problem w uprawie roślin następczych. Pleurotus spp. i Lentinula spp. w dość łatwy sposób kolonizują zdrewniałe resztki słomy słonecznikowej oraz żytniej.

Dawkowanie i sposób użycia

Maksymalna/zalecana dawka jednorazowego zastosowania:
– 1000 ml preparatu na 1 ha uprawy

Zawartość dobrze wymieszać i stopniowo wlewać do opryskiwacza napełnionego do 3/4 wodą przy
włączonym mieszadle. Uzupełnić wodą do wymaganej ilości wody na hektar. Wykonać oprysk.

Zalety stosowania preparatu
Ogranicza patogeny

- dzięki konkurencji zmniejszamy udział grzybów patogenicznych w środowisku .

Łatwość użytkowania

- oprysk ścierniska lub resztek po zbiorze i przyoranie

Dobra kompatybilność

- z większością zwykle stosowanych nawozów i środków agrochemicznych.

Oszczędza pieniądze

- przyspieszając mineralizację i dostępność NPK, dzięki czemu możemy ograniczyć zużycie nawozów

Sprawdź gdzie kupić

Udaj się do punktu sprzedaży lub skontaktuj się z nami aby zakupić produkty TRICHODERMA