Jak Stosować?

Dawkowanie

Aplikacja dolistna:

Wszystkie uprawy:

  • oprysk roślin – 500-1000 ml/ha lub 2 ml na litr wody do oprysku z użyciem opryskiwaczy mechanicznych (wyższe dawki zalecamy dzielić na kilka zabiegów)

Aplikacja doglebowa:

Uprawy rolnicze: 

  • oprysk gleby/ścierniska przed uprawą – 500-1000 ml/ha 

Uprawy warzywne/drzewa/krzewy owocowe: 

  • zraszanie gleby – 5 ml na litr wody (dla małych obszarów podlewać konewką) 
  • oprysk punktowy gleby – 10 ml na litr wody.
  • fertygacja – 500-1000 ml/ha  (aplikować wczesną wiosną)

Uprawy kwiatów: 

  • zraszanie gleby (dla małych obszarów podlewać konewką) – 5 ml na litr wody
  • oprysk punktowy – 10 ml na litr wody

Uprawy pod osłonami:

  • podlewanie kropelkowe – 1-5 ml na litr wody

Namaczanie sadzonek:

Zanurz sadzonki w roztworze: 20 ml preparatu na 1 litr wody (najlepiej zastosować tuż przed sadzeniem)

Zaprawiania nasion:

Przygotowanie roztworu do zaprawiania: 2-5 ml preparatu + 3-8 ml wody na 1 kg nasion (najlepiej zastosować tuż przed siewem).

Przeciętnie stosuje się ok. 8 ml gotowego roztworu/1 kg nasion, jednak proporcję należy dobrać do własnych potrzeb. Wiele zależy od gatunku rośliny oraz urządzenia zaprawiającego. Np.: groch potrzebuje jedynie 7 ml roztworu/1 kg nasion, natomiast owies potrzebuje aż 10 ml roztworu/1kg nasion .

Uwagi do stosowania i przechowywania

Przygotować porcję czystej, niechlorowanej wody o temperaturze ok. 15-18°C, w ilości niezbędnej do zaprawienia/opryskania/podlania danej porcji nasion/powierzchni pola. Zawartość opakowania należy dobrze wstrząsnąć, rozmieszać w mniejszym zbiorniku (np. wiadrze) mieszadłem wraz z wodą w proporcji preparatu do wody = 1 : 2 , następnie wlać do przygotowanej porcji wody i ponownie wymieszać.

Dla maksymalnej skuteczności należy unikać stosowania preparatu w okresie długiej suszy lub bardzo intensywnych opadów deszczu. TRICHODERMA nie jest preparatem systemicznym i nie jest przyswajana przez rośliny.

Unikać mieszania preparatu z pestycydami, nawozami mineralnymi oraz niewłaściwego przechowywania, zaprawiania i wysiewu nasion. Po zastosowaniu umyć stosowany sprzęt pod bieżącą wodą.

Po otwarciu preparat zużyć w ciągu 12 godzin. Nie jeść i nie pić podczas stosowania produktu. Stosować środki ochrony indywidualnej. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w warunkach chłodniczych (4-8°C), nie zamrażać.

Zawiera żywe organizmy. Nie mieszać z fungicydami, środkami bakteriobójczymi, toksycznymi chemikaliami lub fumigantami glebowymi. 

Sprawdź gdzie kupić

Udaj się do punktu sprzedaży lub skontaktuj się z nami aby zakupić produkty TRICHODERMA